هرآنچه از آیفون 12 اپل می‌دانیم

شمار شرکت‌هایی که به‌طور جدی در بازار گوشی‌ هوشمند فعالیت می‌کنند، امروزه بسیار زیاد شده و محصولات متنوعی ازسوی آن‌ها دردسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. اپل یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های صنعت موبایل است که از سال‌ها پیش، گوشی تولید می‌کند. این شرکت عموما برای واحد تجاری موبایل خود، استراتژی مشخصی دارد. برخلاف بسیاری از شرکت‌ها، اپل تمایل چندانی به تولید تعداد زیادی گوشی ندارد و سعی می‌کند فروش دستگاه‌ها را روی چند گوشی معدود، متمرکز نگه دارد.

آن‌طور که از گوشه و کنار شنیده‌ایم، اپل قصد دارد امسال گوشی‌های بیشتری نسبت‌به سال‌های گذشته روانه‌ی بازار کند تا افراد با بودجه‌های مختلف توانایی تهیه‌ی گوشی‌های جدید را داشته باشند. آیفون ۱۲، پرچم‌دار اپل برای سال ۲۰۲۰ به‌حساب می‌آید که شایعه‌های مرتبط‌به آن از مدت‌ها پیش شنیده می‌شوند. در ابتدا انتظار می‌رفت اپل، آیفون ۱۲ را در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور و مهر ۱۳۹۹) عرضه کند، اما در اتفاقی که شاید چندان دور از انتظار نبود، اپل به‌صورت رسمی از تأخیر چند هفته‌ای در عرضه‌ی آیفون‌های جدید خبر داد. برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند دنیاگیری ویروس کرونا و ایجاد مشکلات جدی برای زنجیره‌ی تأمین محصولات اپل، دلیل اصلی تأخیر در عرضه‌ی آیفون ۱۲ است.

به‌نظر می‌رسد تأمین قطعات مدل‌های پرو از آیفون ۱۲ به زمان بیشتری نیاز دارد و به‌همین دلیل احتمالا اپل بخواهد خانواده‌ی آیفون ۱۲ را در دو سری روانه‌ی بازار کند. گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ قرار است شامل آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس (Apple iPhone 12 Pro Max) باشند.

آیفون ۱۲ از تراشه‌ی A14 Bionic بهره می‌برد که به‌لطف لیتوگرافی پنج نانومتری، می‌تواند ۱۵ درصد عملکرد بهتری نسبت‌به تراشه‌ی نسل فعلی ارائه دهد؛ البته برخی گزارش‌ها میزان پیشرفت را بیشتر از این اعلام می‌کنند. درکنار این‌ها قیمت هر کدام از مدل‌ها را نیز می‌دانیم. یکی از جنجال‌برانگیزترین گزارش‌هایی که درباره‌ی آیفون ۱۲ منتشر شده، این است که گفته می‌شود اپل در جعبه‌ی گوشی،‌ هدفون و شارژر قرار نمی‌دهد؛ اتفاقی که قطعا شماری از کاربران را آزرده‌خاطر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat